Milli birlik ve beraberliğimiz en yoğun şekilde yaşandığı bir Kurban Bayramı’ nı daha karşılıyor; yurdumuzda yaşanan terör olayları nedeniyle şehit düşen evlatlarımızın ve ailelerinin acısı ile buruk ama geleceğe umutla ve güvenle bakarak kutluyoruz.
        Bayramlar insani, millî ve manevi değerlerin yeniden yeşertilmesi ve hayata geçirilmesi açısından büyük önem taşıyan müstesna günlerdir.
Kurban Bayramı; cömertliğin, rahmetin ve bereketin bol olduğu, dargınlık ve kırgınlıkların unutulup milletin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlendiği ve gönül birliği oluşturduğu dinî bayramlarımızdandır.
        Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, dayanışma ruhumuzu, kardeşlik bağlarımızı pekiştirecek bir fırsat olarak görmeliyiz. Bayram günleri, sevme sevindirme günleridir. Bu sevinci ailemizle, dostlarımızla, komşularımızla, kapısının çalınmasını bekleyen kimsesiz vatandaşlarımızla, huzurevindeki yaşlılarımızla, şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte yaşamanın birlik ve beraberlik duygularımızı arttıracağına inanıyorum. İslam alemi ve inanan insanlar olarak bizler biliyoruz ki; sevinçler, mutluluklar paylaştıkça çoğalır, acılar ise paylaştıkça azalır.
        Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Aralık halkının, ilçemizde bulunan tüm misafirlerimizin ve milletimize hizmet eden tüm kamu personellerimizin Kurban Bayramı’nı en içten duygularla tebrik eder, bayramın tek vücut millet olma şuurumuzu güçlendiren bir anlayışa vesile olmasını temenni ederim. Şehitlerimizin aileleri, evlatları ve gazilerimiz başta olmak üzere Aziz Milletimizin, Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, gazilerimizi minnetle, şehitlerimizi rahmetle yâd eder, herkese sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini dilerim.

Kemal DURU
Aralık Kaymakamı

 

Editör: Aralık Kaymakamlığı
Bu Sitenin Tasarımı Aralık Kaymakamlığı Tarafından Yapılmaktadır

 Tel:0 (476) 411 20 05-23 29 Faks: 0 (476) 411 21 15-23 29